Szczeliwa Szklane

W asortymencie firmy ANBI-TECH znajdują się sznury i szczeliwa termoizolacyjne, w tym szczeliwa szklane.

Szczeliwa szklane splatane powstają metodą Interbraid z teksturowanych włókien szklanych. Wyróżniamy szczeliwa w przekroju kwadratowym oraz prostokątnym. Dostępne grubości obejmuję wartości od 4 mm do 80 mm.

W zakresie zastosowania szczeliwo szklane jako termoizolacja jest używane do uszczelniania drzwi młynów węglowych, właz i pokryw oraz do uszczelniania drzwi komór suszarniczych i lakierniczych.

 

Szczeliwo szklane
Typ: ASS temperatura pracy: -100 ± +500 [°C]
chwilowo do +650 [°C]
materiał: włókno szklane teksturowane typu E, ø 9 μm gęstość w g/cm3: 1,1
impregnacja: brak zakres pH: 3 – 14
zastosowanie: do uszczelniania komór, suszarek i pieców o wysokich temperaturach, w aparaturze chemicznej, instalacjach wylotowych gorących spalin i gazów poreakcyjnych
Szczeliwo szklane HT
Typ: ASS – HT temperatura pracy: -100 ± + 700 [°C]
chwilowo do 800 [°C]
materiał: przędza szklana HT gęstość w g/cm3: 1,0
impregnacja: brak
zastosowanie: w piecach, klapach, włazach, elektrowniach (młyny węglowe), w hutnictwie (baterie koksownicze), odlewnictwie (uszczelnianie form), gospodarce komunalnej (piece węglowe)
Szczeliwo szklane zbrojone inconelem
Typ: ASZ temperatura pracy: -100 ± +700 [°C]
chwilowo do 750 °C]
materiał: włókno szklane teksturowane typu E gęstość w g/cm3: 1,0
zbrojenie: drut CrNi gr. 0,1 mm zakres pH: 3 – 14
zastosowanie: w aparaturze chemicznej, w instalacjach wylotowych gorących spalin i gazów poreakcyjnych, do uszczelniania komór suszarek i pieców, odporne na większość czynników chemicznych poza fluorem, silnymi alkaliami i kwasami fosforowym oraz siarkowym

Uwagi: Podane dane techniczne nie stanowią gwarancji właściwej pracy sznura w określonych warunkach. Należy je traktować wyłącznie jako wskazówki przy doborze materiału. Nie stanowią gwarancji ani podstawy dochodzenia roszczeń.