ANBI-TECH oferuje produkty, wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu oraz elementy z tworzyw sztucznych, aluminium i metalu. Jednym z głównych elementów działalności jest produkcja komponentów z zastosowaniem maszyn CNC, posiadających noże oscylacyjne.

Wycinanie CNC odbywa się z użyciem urządzeń sterowanych komputerowo w systemie CAD/CAM. Pozwala to uzyskać optymalne efekty w postaci równej jakości powierzchni krawędzi cięcia i z zachowaniem stabilności termicznej materiału, np. jeśli chodzi o cięcie aluminium. Jest to istotne, z uwagi na zastosowanie komponentów najnowszych technologii w wycinania CNC. Przekłada się to również na wysoką jakość usług.

Cięcie CNC w zakresie możliwości obróbczych prezentuje się następująco:

 • Ploter tnąco – frezujący
  3100x1700x350 mm (obszar roboczy)
  2000x1500x150 mm (obszar roboczy)
 • Maksymalna grubość wynika z możliwości obróbki konkretnego materiału.

Posiadamy bogato wyposażone zaplecze magazynowe, które pozwala na efektywny dobór najwyższej klasy materiałów. W zakresie materiałów uszczelniających posiadamy produkty największych producentów, takich jak: DONIT TESNIT, GAMBIT, KLINGER, POLONIT. Z ich zastosowaniem wykonujemy każde zlecenie otrzymane od Klienta.

Dla przybliżenia Państwu dokładnej specyfiki wycinania CNC i w celu złożenia zlecenia na CNC (zamówienie/zapytanie ofertowe) poniżej prezentujemy najważniejsze informacje w zakresie cięcia CNC.

Co to jest cięcie CNC?

CNC jest nowoczesną metodą obróbki, opierającą się na zastosowaniu maszyn sterowanych komputerowo. Pozwala to na uzyskanie profesjonalnego cięcia różnego typu materiałów, z zachowaniem precyzji i dokładności. Cięcie CNC charakteryzuje się wysoką jakością i precyzją.

Wycinanie CNC różni się od tradycyjnych technik cięcia z zastosowaniem różnego typu pił, ponieważ daje lepsze efekty i precyzję w wykonaniu. Stanowi alternatywę, opartą na technologii CNC – ang. Computerized Numerical Control, pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Jest to zastosowanie na etapie wycinania, maszyn, które posiadają mikrokomputer i są sterowane numerycznie. Może on być w dowolny sposób zaprogramowany, zgodnie z wymaganiami projektu. Wymaga to wcześniejszego zaprojektowania cięcia z użyciem właściwego oprogramowania, a, w dalszym etapie, urządzenie wykonuje obróbkę dokładnie z wymaganiami projektu. Pozwala to na pominięcie na etapie cięcia konieczności nadzoru ze strony pracownika.

Zalety cięcia CNC:

 • Wysoka jakość i precyzja cięcia. Metoda CNC pozwala na dokładne wycinanie. Elementy wycinane techniką CNC są misternie obrobione, co nie byłoby możliwe przy zastosowaniu tradycyjnych technik;
 • Powtarzalność procesu cięcia i elementów, co oznacza, że po zakończeniu etapu obróbki będą one wyglądać identycznie;
 • Ograniczenie wydatków w zakresie mniejszej ilości odpadów, na co pozwala precyzja cięcia CNC.
 • Pozwala to zaplanować obróbkę z maksymalnym ograniczeniem strat;
 • Precyzyjna i gładka powierzchnia cięcia. Po zakończeniu procesu obróbki nie ma potrzeby dodatkowego wykańczania krawędzi elementów, jak w przypadku stosowania tradycyjnych technik cięcia;
 • Brak zmian w projekcie, co jest uzależnione od metody cięcia CNC.

Proces formowania materiału

Standardowy proces wytwarzania przedmiotu składa się z 3 faz. Są to:

 • Faza projektowania wspomaganego komputerowo;
 • Faza przetwarzanie projektu na plan sterowania maszyn – CAD;
 • Faza właściwego wykonania – CNC.

Podsumowanie i cena

W różnych dziedzinach usług i przemysłu, takich jak obróbka metalu z zastosowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie – CNC istotną rolę odgrywają technologie komputerowe. Dają one możliwość zautomatyzowania pracy i podniesienia jej jakości oraz precyzji. W obecnych czasach tego typu procesy mechanizacji są elementem nieuniknionym. Stale poszukuje się innowacyjnych rozwiązań, które dają możliwość osiągania wyższych jakościowo produktów, przy zaangażowaniu mniejszej liczy pracowników i z zachowaniem wysokich standardów. Tego typu rozwiązania są też bezpieczniejsze w wykonaniu. Praca, jaką wcześniej musiał wykonywać zespół pracowników jest wykonywana przez maszynę, z zachowaniem wysokiej jakości i precyzji, której nie posiadają ludzie.

Efektywność finansowa i jakościowa w kontekście zastępowania pracy człowieka poprzez zautomatyzowane systemy komputerowe to nieunikniony element rozwoju technologicznego. W pewnym stopniu maszyny już wyparły człowieka ze stanowiska pracy, z uwagi na większe możliwości i precyzję działania. Prawdopodobnie w przyszłości proces ten będzie postępował.

Dlaczego warto zdecydować się na naszą ofertę?

Jesteśmy wiodącym liderem w realizacji zleceń seryjnych i indywidualnych. Każde zlecenie realizowane jest w oparciu o dokumentację, otrzymaną od klienta lub przygotowaną przez nasz Dział Techniczny, w tym również z materiałów powierzonych.

Posiadamy szeroką ofertę produktów wycinanych, w tym:

 • Wycinanie CNC – elementy wycinane z PTFE;
 • Wycinanie CNC – elementy wycinane z tworzyw konstrukcyjnych;
 • Wycinanie CNC – elementy wycinane z gumy (CR, SBR, NBR, EPDM z przekładkami);
 • Wycinanie CNC – elementy wycinane z materiałów termoizolacyjnych (tektura, papier, płyty ceramiczne)
 • Wycinanie CNC – elementy wycinane z silikonu, Vitonu FPM, FKM.
 • Wycinanie CNC – Frezowanie CNC – elementy frezowane z aluminium, metali kolorowych i tworzyw sztucznych.

W zakres oferowanych dla Państw usług wchodzi też frezowanie CNC i toczenie CNC oraz cięcie 3D. Usługi te wykonywane są z zastosowaniem nowoczesnych technologii, z precyzją i dostosowaniem do oczekiwań klienta. Charakteryzują nas konkurencyjne ceny i szybkość wykonania. Dlatego warto zaufać naszej firmie i już dziś zdecydować się na współpracę.

Zapraszamy!