Usługi toczenia i frezowania CNC – park maszynowy

Usługi w zakresie skrawania CNC metali, aluminium i tworzyw sztucznych to główny zakres działalności firmy ANBI-TECH. Są to innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalające na uzyskanie wysokiej jakości produktów z zastosowaniem nowoczesnej technologii sterowania komputerowego i z ograniczeniem pracy czynnika ludzkiego.

W ofercie firmy znajdują się: usługi tokarskie CNC, usługi frezowania CNC oraz toczenie CNC i wycinanie. Centra obróbcze są w pełni zautomatyzowane, co pozwala, w przypadku każdej ze wskazanych usług, na ograniczenie czasu wykonania, z jednoczesnym zachowaniem wysokich standardów i precyzji. Zastosowanie mają takie sterowania jak: FANUC, SINUMERIK i HEIDENHAIN, które dają możliwość wykonania nawet wymagających detali.

 

ZAKRES USŁUG OBRÓBCZYCH CNC FIRMY ANBI-TECH

Usługi CNC, wykonywane przez firmę ANBI-TECH odznaczają się wysoką jakością i konkurencyjnymi cenami. W celu zapoznania się ze szczegółami oferty prosimy o kontakt z zapytaniem ofertowym lub pytaniem.
Aby przybliżyć specyfikę pracy i park maszynowy prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

 

NASZ PARK MASZYNOWY

Nasz nowoczesny park maszynowy to:

 • Tokarki CNC – DOOSAN DMG MORI SEIKI GILDEMEISTER
 • Frezarki CNC – DOOSAN ENSHU
 • Tokarki konwencjonalne – PORĘBA TUR
 • Frezarki konwencjonalne  –  HECKERT JAFO
 • Przecinarki taśmowe CNC – BOMAR
 • Automaty tokarskie -TSUGAMI, SPRINT
 • Plotery Tnąco-Frezujące – KIMLA

W zakresie możliwości obróbczych CNC, stosowanych w firmie ANBI-TECH, należy wskazać na:

 • Toczenie CNC
  min. średnica toczenia fi 10mm max średnica toczenia Ø 465 mm
  przelot nad łożem Ø 680
  max długość toczenia  L=1000mm
 • Frezowanie CNC 4d
  600x600x500mm
 • Frezowanie CNC 3d
  1020x540x510mm
 • Cięcie CNC – Frezowanie CNC – Ploter Tnąco-Frezujący
  2000x1500x150mm
  3100x1700x350mm + 4oś
 • Toczenie na automatach tokarskich od fi.10mm do fi.32mm-6osi

W przypadku możliwości obróbki konwencjonalnej:

 • Toczenie
  max średnica toczenia Ø 650mm
  przelot nad lożem Ø 900
  max długość toczenia  L=3000mm
 • Frezowanie
  1600x400x510mm

TECHNOLOGIA CNC

Innowacyjna technologia CNC (Computerized Numerical Control) bazuje na zastosowaniu układu sterowania numerycznego z użyciem mikrokomputera, który można w dowolny sposób programować.

Obróbka CNC dotyczy w głównej mierze materiałów takich jak np. metal, za pomocą sterowanych komputerowo maszyn, w tym: frezarki, tokarki i elektrodrążarki. Usługi takie jak CNC toczenie i wycinanie, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii są wykonywane szybciej i bez konieczności zaangażowania dużej liczby pracowników. Usługi toczenia CNC, frezowania, wycinania i obórki materiałów z zastosowaniem rozwiązań komputerowych pozwalają również na uzyskanie wysokiej jakości efektów końcowych, z zadbaniem o najmniejsze detale.

Standardowy proces komputerowej obróbki materiałów z użyciem techniki CNC posiada kilka faz projektowania. Są to:

 • projektowanie wspomagane komputerowo (CAD);
 • przetwarzanie projektu na plan sterowania maszyn (CAM)
 • właściwe wykonanie (CNC)

Programy oraz sterowniki, które nadzorują pracę maszyn komunikują się z operatorem z wykorzystaniem interfejsu użytkownika. Najczęściej jest to interfejs graficzny, dający możliwość wczytania, przetwarzania i wykonywania programów obróbki, a także wprowadzania informacji korekcyjnych, przesuwania układu współrzędnych i zmianę ustawienia i parametrów obróbki. Pozwala również na śledzenie postępów pracy.

Istnieje kilka rodzajów układów sterowania obrabiarek CNC. Są to:

 • sterowanie numeryczne, które polega na pozycjonowaniu narzędzia w określonym dokładnie położeniu względem przedmiotu;
 • sterowanie odcinkowe, polegające na ruchach roboczych, czyli przemieszczaniu narzędzi z zadanym posuwem tylko po torach równoległych do ustalonej osi współrzędnych;
 • sterowanie ciągłe, realizujące dowolny ruch (proste, łuki, skosy, krzywe itp.), z wykonaniem pełnych zakresów figur. W tym przypadku wyróżniamy: sterowanie kształtowe 2D, sterowanie kształtowe 21/2D oraz sterowanie kształtowe 3D.

JAKOŚĆ OFEROWANYCH PRZEZ NAS USŁUG

W przypadku każdej z oferowanych usług jej jakość potwierdza Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001: 2009.

Firma posiada laboratorium pomiarowe wraz z innowacyjnym sprzętem pomiarowym wysokiej jakości. Sprzęt pochodzi od renomowanych i uznanych firm, takich jak: TESA, MITUTOYO i ABERLINK. Ponadto w wyposażeniu firmy znajduje się także maszyna współrzędnościowa AXIOM CNC firmy ABERLINK, chropowatościomierz firmy Tesa, suwmiarki, mikrometry, głębokościomierze, średnicówki, czujniki długości, kolumny pomiarowe, płytki wzorcowe kl.O oraz inne materiały, mające zastosowanie w codziennym procesie produkcyjnym.

Zastosowanie innowacyjnych urządzeń oraz dbałość o detale na każdym etapie produkcji pozwala na podniesienie konkurencyjności firmy i przekłada się na efektywność i jakość produkcji. Na każdym etapie realizacji zamówienia zwracamy uwagę na detale, dostosowujemy się do istotnych norm jakościowych, jednocześnie zachowując terminowość i fachowość wykonania.