Precyzyjna obróbka CNC.

Precyzyjna obróbka CNC w zakresie obróbki metali i tworzyw sztucznych to zakres usług, które oferuje firma ANBI-TECH. W ich zakres wchodzi też precyzyjna obróbka skrawaniem i obróbka wiórowa. Firma wykonuje tez usługi frezowania, toczenia i cięcia z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pozwala to na uzyskanie efektów znacznie wyższej jakości niż w przypadku zastosowania tradycyjnych technologii, z zachowaniem krótkiego czasu produkcji i wysokich standardów.

Innowacyjne usługi CNC to obecnie szeroki zakres prac, w tym obróbka precyzyjna metali i produkcja CNC. CNC, czyli Computerized Numerical Control (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) to innowacyjny zakres prac z zastosowaniem układu sterowania numerycznego z użyciem mikrokomputera, który jest odpowiednio programowany. Aby przybliżyć to zagadnienie proszę zapoznać się z poniżej zawartymi informacjami.

Historia usług CNC

Pierwsze obrabiarki, które pozwalały na automatyczną produkcję wykonywały pracę „hard-wired”. Pozwalało to na jedną, z góry określoną sekwencję ruchów, bez zastosowania komputerowej techniki programowania. Kolejne maszyny, które powstały w latach 50 XX wieku używały już sterowania numerycznego (NC) z użyciem dziurkowanych taśm i kart. Pierwsze tego typu rozwiązania zastosowano Massachusetts Institute od Technology w Cambrige Massachusetts w USA, a pierwszy system CNC opierał się na pracy typowego sprzętu NC.

Dalszy rozwój technologii CNC miał miejsce w latach 80. XX wieku, kiedy zaczęto stosować mikrokomputery. Innowacyjna, jak na tamte czasy, technologia CNC spowodowała, że niemal każda branża w przemyśle wytwórczym korzystała z tego typu rozwiązań, posiadając obrabiarkę i centra obróbki sterowane numerycznie.

Obecnie obserwuje się dalszy rozwój technologii CNC, co spowodowane jest wysoką jakością produktów, powstających z zastosowaniem tego typu rozwiązań, precyzją wycinania i dokładnością detali.

Firma ANBI-TECH oferuje szeroką i kompleksową realizacją zleceń z zastosowaniem techniki CNC, począwszy od etapu projektowania po dostarczenie produktu końcowego, spełniającego wysokie standardy w zakresie precyzji wykonania. Ma to zastosowanie w przypadku projektów indywidualnych i zamówień seryjnych.

Obróbka skrawaniem – zagadnienia ogólne

Termin ten jest używany w zakresie obróbki materiałów z zastosowaniem urządzeń sterowanych komputerowo. Są to głównie: frezarki, tokarki i elektrodrążarki. Zastosowanie techniki CNC daje możliwość uzyskania szybkiego i precyzyjnego cięcia oraz pozwala na powtarzalność procesu w zależności od potrzeb klienta.

Precyzyjna obróbka metali to proces, który składa się z kilku etapów. W każdym z nich istotne jest użycie komputerowego systemu sterowania. Zalicza się do nich:

 1. Fazę projektowania wspomaganego systemem komputerowym
 2. Fazę przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn
 3. Fazę właściwego wykonania

Na każdym z tych etapów produkcyjnych firma ANBI-TECH zwraca uwagę na jakość i precyzję wykonania, które mają kluczowe znaczenie w zakresie dostosowania do wymagań projektu i oczekiwań klientów. Jeśli interesuje Państwa takie zagadnienie jak zlecenie obróbki skrawaniem prosimy o kontakt w sprawie przygotowania indywidualnej oferty współpracy.

Zakres usług

Firma ANBI-TECH opiera zastosowanie techniki CNC w zakresie obróbki metali na sterowaniu FANUC, SINUMERIK i HEIDENHAIN oraz zautomatyzowanym centrach obróbczych. Pozwala to na precyzyjne wykonanie detali. Obróbka skrawaniem, wycinanie, skrawanie, frezowanie, wiercenie i toczenie CNC dotyczy takich materiałów jak: stal, aluminium, mosiądz, żeliwa i tworzywa sztuczne.

Zakres usług firmy dotyczy zarówno zastosowania materiałów własnych jak również materiałów klienta. Posiadamy stałe grono sprawdzonych dostawców z terenu Unii Europejskiej, który dostarczają wysokiej jakości surowców. Maszyny, mające zastosowanie w obróbce CNC to produkty wysokiej jakości i uznanych marek takich jak Mori Seiki, Doosan i innych.

Firma ANBI-TECH posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz system zarządzania jakością, co potwierdza certyfikat zgodności z normą PN-EN ISO 9001-2009. Daje to gwarancję wykonania usług wysokiej jakości oraz stałe podnoszenie poziomu wyrobów. Stały kontakt z dostawcami z terenu Unii Europejskiej pozwala na dostarczanie materiałów wysokiej jakości i surowców niezbędnych do wykonania precyzyjnej obróbki.

Wśród przykładowych detali i wyrobów firmy ANBI-TECH z tworzy konstrukcyjnych znajdują się:

 • koła zębate CNC, jezdne, łańcuchowe, linowe i pasowe;
 • gniazda zaworów i dysze;
 • elementy konstrukcyjne, w tym korpusy i bloki;
 • rolki, w tym: rolki liniowe, jezdne, toczne, prowadzące i dystansowe;
 • tuleje: uszczelniające, centrujące i łożyskujące;
 • zgarniaki, zgarniacze i odbojnice;
 • panewki i półpanewki, w tym samosmarujące;
 • ślimaki i ślimacznice, w tym ślimaki o zmiennym skoku;
 • płyty i listwy ślizgowe, prowadzące, w tym samosmarujące;
 • gwiazdy, wieńce zabierakowe, tarcze zabierakowe do zakręcarek, etykieciarek;
 • tarcze krzywkowe, krzywki i prowadnice;
 • elementy wycinane do urządzeń takich jak radiatory aluminiowe oraz radiatory innego rodzaju;
 • elementy linii produkcyjnych i rozlewniczych;
 • elementy spawane, w tym: leje, kuwety, zbiorniki, rynny, obudowy i pokrywy;
 • elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń, w tym korpusy, bloki i obudowy.

W zakresie usług skierowanych do przemysłu papierniczego firma ANBI-TECH produkuje takie elementy jak:

 • okładziny;
 • listwy odwadniające i dociskowe;
 • zaciski okładzin